Design a site like this with WordPress.com
Get started

Gyventi savo malonumui

Skamba gražiai. Tik reikia būti visišku atsiskyrėliu. Negali normaliai augintas asmuo atsisakyti tėvų, vaikų, sutuoktinio interesų. O jie paprastai nesutampa bent jau skirtingose amžiaus grupėse. Turi už ką – keliauk kur nori gyvenk kaip nori! O kas rūpinsis tėvais? Ir ne visada antra pusė žavisi kelionėmis, arba kitas abejingas gyvūnams. Visada tenka ieškoti sutarimo. Malonumai tėra riešutai ant medžio. Laipioti daug, valgyti maža. Jaunesni labai dažnai pamiršta savo pareigas. Daugumos nemokė tarnauti tėvams. Patys susiprato, kol jie gyvi – turi būti šalia. Padėti iki paskutinio atodūsio. Tikiu, kad pakanka ir egoistų, kuriems toks požiūris net nebuvo atėjęs į galvą. Tai auklėjimo ir aplinkos įtaka. Kažkas nesirūpina netgi savo vaikais. Palieka juos seneliams, patys gyvena laisvai. Savo malonumui, pamiršę kitus. Pramogos be pareigų. Netikiu, kad tokių yra daug. Tikresnė tiesa, kad finansiškai nepriklausomi išlieka pareigingi, priklausomi morališkai, besirūpinantys savo šeima ir nustumiantys pasaulio viliones dėl pareigos. Didesnę laisvę gali pajusti tik užauginę vaikus, nukaršinę tėvus, kai pareigų lieka itin mažai. Bet ir ji nebus absoliuti, kol šalia bus žmogus, kuriam noriai skirsite savo laiką. O kai būsite visai laisvas, nebereiks ir pinigų. Neturėdami kuo rūpintis mes ir patys pasijuntame nereikalingi.

One thought on “Gyventi savo malonumui

  1. Labai teisingi pastebėjimai. Nuo vaikystės atsimenu kaip tėvai ir dėdės pasakojo, kad studijų metai buvo geriausi gyvenime. Pradėjau studijuoti ir vis bandžiau suprasti, kas čia tokio gero. Visad maniau, kad po studijų prasidės darbas, bus pinigų ir bus dar geresni metai.
    Bet po studijų atsirado darbas, šeima, vaikai ir ATSAKOMYBĖS. Visa tai džiugina, bet nėra tokios laisvės kuri buvo studijų metais. Negaliu dabar miegoti iki pietų, nes yra darbas. Negaliu nusipirkti pigų paskutinės minutės skrydį, nes kelionės su vaikais ne taip veikia.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: