Draudimai

Draudimai daugeliu atvejų yra bloga ir brangi kontrolės priemonė. Kaip kad dabar esantis draudimas prekiauti alkoholiu sekmadieniais po 15 valandos. Draudimo užtikrinimo mechanizmas sudėtingas ir brangus, o rinkoje atsiranda šešėlinė pasiūla, todėl vartotojui draudimas lengvai apeinamas. Valstybė gali įvesti papildomą mokestį alkoholiui parduodamam gam tikromis valandomis, taip sumažinti šešėlį, o kartu riboti alkoholio prieinamumą. Šiuo atveju brangaus kontrolės mechanizmo nereikėtų nes dėl menko kainų skirtumo šešėlis tiesiog nesuklestėtų. Kita nesėkmių kovos su alkoholiu srityje yra neturėjimas plano kryptingai panaudoti už alkoholį surinktus pinigus. Manau senų girtuoklių pakeisti neįmanoma, tačiau jaunoji karta galėtų būti užimta sporto aikštelėse, kurioms įrangti ir reiktų skirti pinigus iš alkoholio akcizų arba naktinių antkainių.

3 thoughts on “Draudimai

  1. Naktiniai antkainiai skamba labai patraukliai. Smalsauju, kokie būtų kontraargumentai, nes pats jų nerandu. Beje, sporto aikštelių Lietuvoje, manau, sąlyginai daug. Na, bent lyginant su Vokietija, kur gyvenu. Čia, jei nori sportuot tai priklausyk, kokiam nors klubui, kurių čia apstu ir įvairiausių šakų. O aš pratęs sportuoti nemokamai ant skersinio ir ant žemės tai trinuosi suradęs, kurią vieną iš vos keletos aikštelių, kur nėra bamblių.

    Like

    1. Pinigai surinkti prisidengiant kova su alkoholizmu turi būti išleidžiami būtent kovai su alkoholizmu. Netikiu senų girtuoklių perauklėjimu, tačiau papildoma intensyvi veikla jaunimui galbūt nesugundytų jų pradėti išgėrinėti laisvaikio užmušinėjimui. Jei pakanka aikštelių, nusamdykime trenerių, išleiskime pinigus tikslingai.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
<span>%d</span> bloggers like this: