Design a site like this with WordPress.com
Get started

Pigi šalis

Šiandien perskaičiau https://www.thewealthyfinn.com/2021/02/annual-expenses-update-how-did-covid.html?m=1 . Susimąsčiau. Ar esu labai taupus, ar jis išlaidus, ar mūsų šalis pigi,o gal Suomija brangi. Išlaidų viešinimas nesuteikia galimybės nustatyti didelės jos ar mažos tos šalies kontekste. Autorius atrodo labai taupus – 50% uždarbio nuėjo į santaupas, bet kiek jo uždarbis šalies mastu nukrypęs nuo medianos padėtų apsispręsti kiek iš tikro jis taupus.

Mano šeimos pajamos paminėto suomio buvo didesnės šiek tiek, bet išlaidos kartais mažesnės. Sau darau išvadą, kad Lietuva – pigi šalis. Žinoma, FIRE auditorija nėra geriausias pavyzdys tipinės populiacijos išlaidoms aprašyti. Mes akylesni, taupesni, racionalesni. Kai kurie savaime, be pastangų tokie racionalūs, kad net nerealūs. O pvz p2p paskolų rinkoje, ekspertų teigimu, vartotojai nelygina paskolų kainų, ima kai tik šauna į galvą.

2 thoughts on “Pigi šalis

  1. Na išdalies turbūt esate pakankamai taupus ir racionalus. Man niekaip į panašius skaičius nesigauna, daug maž atitinka pragyvenimo išlaidos ka paskaičiuoja https://www.numbeo.com/ Vilniuje + dar nuoma, kas visai nemanau kad yra kažkoks išlaidavimas, o tik eilinis gyvenimas, nes į restoranus nevaikštom.

    Like

    1. Kitaip gyventi nemoku, man nereikia stengtis taupyti, pagal numbeo pakoregavus visas išlaidas mieste, trims asmenims man rodo 646,75. Lengvai telpu. Butas savas. Neturiu fantazijos, ko man trūktų iš daiktų. O kelionės, kaip aš jas suprantu, šiuo metu neįmanomos. Pinigai kaupiasi.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: