Design a site like this with WordPress.com
Get started

Blogasis ketvirtis

Man kiekvienas pirmas metų ketvirtis yra blogas. Nes iš jo pajamų išminusuoju (nepriskiriu išlaidoms) sumokamus mokesčius už praėjusius metus. Šiemt teko išminusuoti virš 3000. Taigi pajamos 14173, išlaidos 2266. Man jos per didelės. Bet klaidų nėra. Tiesiog buitinė technika numirė po 25 metų tarnybos. Ir daug atsargų užsipirkau – kava, prieskoniai, Velykos. Nešvenčiu, bet šaldytuvas pilnas. Spėju, kad net namuose nebūsiu. Miegosiu miške, palapinėje, nepriklausomai nuo oro. Gersiu kaip visada, ir treniruosiuosi, kaip visada. Karantinas baigsis, kalnai pašauks, kalnų barai pašauks. Alus ir kalnai – mano draugai. Fondai, akcijos – pirkau visko, swdbanko robur global, ignitis, telia, baltic horizon siaulų bankas. Bendrai už 15910 eur. Atsikračiau dalies fizinio aukso. 10 metų patirtis – auksas neaplenkė mano akcijų, be to jis vertė nerimauti, nes buvo vieninteliu aktyvu neišprususiems vagims. O nerimauti dėl savo kasdienio turto (butas automobilis) nekenčiu. Man fire laisvė – laisvė nuo nerimo. Daiktai yra nerimo šaltinis.pertekliniai daiktai, be kurių gyvenimas puikiai ėjo iki tol. Pirmasis turtuolio postulatas – pinigai nėra nerimo šaltinis. Jei manote kitaip -jūs ne turtuolis. Pinigai suteikia ramybę, jei manote kitaip, jūs neturėjote pinigų.

5 thoughts on “Blogasis ketvirtis

 1. Sveiki,
  Jūsų taupumo ir investavimo rezultatai įspūdingi, pranoksta visų mūsų, kurie dalinasi finansais rodiklius. Yra iš ko pasimokyti.
  Būtų naudinga sužinoti Jūsų investicijų portfelio sandarą. Matau patirtis gausi ir įvairi: fizinis auksas, fondai, pavienės akcijos, p2p.

  Like

  1. Ačiū už pagyrimus. Nesijaučiu taupantis, tiesiog neturiu beveik jokių poreikių. Atsidarys kelionės, išlaidos lėktuvų bilietams prisidės, bet klajojimas po neturtingas šalis yra baisiai pigus. Odabar tenka pinigus administruoti. Sutikau Velykas palapinėje, pasėdėjau prie laužo, man to pakanka, kiti prioritetai. Gal kada susikaupsiu inventorizuoti kiek kokių pozicijų turiu. Sau vedu tik sumą, procentais neskaičiuoju. Žinau, kad beveik pusę sudaro reit, p2p gal 5%. Viso turto vertė konservatyviai 700kE. Manau lėtai sukti savo laivą link pasaulinių fondų, o kasdienėms reikmėms tenkinti pabandyti padidinti savy dalį, jei pavyks nuleidus karteles. Jūs kaip suprantu irgi nesijaučiate save baisiai ribojantis, tiesiog daug į visur atsidedate. Atsiranda tokių fire nekentėjų, kuriems visi besidomintys atrodo skurstantys vardan nieko.

   Like

 2. O į kokius REIT investavote?
  Sunku įvardinti dabar savo tikslą, dar aiškaus neturiu – pradžioje tikslas susiinventorizuoti krepšelį. Vasarą tikiuosi išsikelsiu aiškius tikslus, taip bus patogiau matuoti kaip sekasi.
  Esam gana taupūs, nors savęs labai nevaržom. Kelionės mūsų buvo iki vaikų, jos irgi buvo labiau adventure tipo: palapinė ir kuprinė. Atsiradus vaikams veiksmas sustojo, tapom labiau sėslūs, o juolab su kleckais nenorėjom blaškytis.

  Like

  1. Na du trečdaliai viešai prieinami Baltic Horizon, o trečdalis tiesiog mano dalis su dar keliais bendraminčiais komercinių patalpų segmente. Bet principas panašus – aš gaunu savo dalį nedirbdamas su nuomininkais. Pandemijos metu kiek galėjau pirkau kritusį BH, nes manau tik laiko klausimas, kai atsigaus sektorius ir kaina. Pirkau ir Telia lygiomis dalimis, nes tai ginybinė akcija. Bet dabar manau, kad papildomai būtent šių dviejų kol kas nepirksiu. Sudomino Swedbank Robur, koją įkėliau, ir kelsiu daug stipriau. Gal per daug reit mano portfelyje. Vietinė nuoma man buvo palanki – nei užsidarė, nei nuolaidų prašė. Pinigų srautas stabilus ir nevėluojantis.

   Like

 3. Daiktai yra nerimo šaltinis! tiesiai į dešimtuką. Daug apsivalymo etapų buvo ir vis dar tebevyksta. Net sunku patikėti kiek daiktų buvom sutalpinę savo namuose ir vis trūkdavo dar kokio daikto (paskui baigdavosi naujos spintos įrengimu, tada didesnio buto pirkimu, tada didesnės spintos įrengimu ir t.t.). O dabar turime tuščių stalčių, žymiai daugiau erdvės ir daug daugiau harmonijos, laiko ir ramybės gyvenime. Less is more 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: