Design a site like this with WordPress.com
Get started

Prabėgo metai

Sveikinu save. Nedėjau jokių pastangų, gyvenau, lėbavau, skridau ir lipau į kalnus, jei tik galėjau. O pinigų šeima vėl gavo virš 60 tūkstančių. Gavo, nes uždirbtų algomis mažiau nei pajamų iš kapitalo. Išlaidos lyginant su 2020 paaugo, bet daugumai 8900 eur nesiekianti suma vargu ar įtikinama, žinant kad joje tilpo 5 asmeniniai lėktuvų bilietai pirmyn atgal. Na keliavau ne vienas, tai iš tikrųjų kelionių buvo mažiau. Man nereikia planuoti atostogų, todėl perku tik pigius bilietus. Automobiliu kelionėse pravažiavau irgi daug, o mieste beveik visur ėjau pėsčiomis arba važiavau visuomeniniu transportu. Labai daug laisvo laiko skaičiau knygas. Paprastai ieškau internete skaitomiausių ar perkamiausių sąrašų, o tada atsirinkinėju pats. Bibliotekose tenka palūkėti. Ne aš vienas nemokama savišvieta užsiimu. Labai norėjau mažiau gerti, bet aplinka su panašiais pomėgiais ir giliom kišenėm. Neperki, bet vistiek būni prigėręs. Dėl kompanijos. Norintys išgerti labai nenoriai paleidžia kitus mėgėjus iš savo pinklių. Čia reiktų į kokią negyvenamą salą pakliūti, gal ir negertum. Daiktų pirkau nedaug, tiesiog kai kas sugedo buityje. Ne šaldytuvas, bet irgi svarbu. Fondų pirkau per mažai, paskirų akcijų per daug. Klaidingas sprendimas. Tikiuosi šiais metais perlipsiu save ir visus pinigus nukreipsiu į Swedbank global robur fondus. Man jie visai priimtini. Reikės paskaityti savo rašliavą po metų.

4 thoughts on “Prabėgo metai

 1. Va išgirdau aiškią nuomonę: fondai geriau nei pavienės akcijos. Gal galite pasidalinti skaičiais, rezultatais? Dėl ko susiformavo tokios išvados?
  Man dabar dilemos dėl tolimesnio taupymo ir investavimo plano. Investuojant į vertybinius popierius nežinau kokiu santykiu skaidyti ETF, pavienes akcijas. O gal pavienių atsisakyti, vien dėl švaresnės galvos ir geresnio rezultato atsisakyti.
  Kur investuojate į Swedbank Robur Access Edge Global?
  Ačiū ir teisingų sprendimų šiais metais 🙂

  Like

  1. Neskaičiavau tiksliai. Bet pavienių akcijų rinkinys davė 4,47% dividendų prieš mokesčius, bei praktiškai nepaaugo vertėje. Robur global virš 20%. Norėčiau neklaidžioti ir bukai pirkti robur. Gal vangiard būtųbgeriau, net pirkimas kainuos, saugojimas kainuos, sunku pamatuoti ar nebus tas ant to.

   Like

 2. Ačiū, kad rašote. Aš irgi norėsiu paskaityti, Jūsų sekančių metų įrašą.

  Mano artimi pažįstami, kurie mėgėjiškai investuoja į akcijas, tik du uždirbo daugiau, negu VWCE. Ir čia buvo sėkmė, o ne talentas. Vienas vyrukas realiai pirko tik NVDA ir TSLA akcijas: “Perku automobilių pramonės ir IT lyderius”. Šiais metais jis uždirbo kartais. Įdomu kaip kitais.

  Aš pats, didelę dalį skyriau žaidimams, todėl sėdžiu minuse 🙂 ETF būtų buvę smarkiai geriau.

  Like

  1. Mesti žaisti, tai kaip mesti svorį. Sunku disciplinuotai veikti pačiam. Gal bankų automatiniai periodiniai pirkimai gali padėti. Jei nekils paginda juos išjungti? :). Pasitikrinsiu, kiek esu linkęs laikytis žodžio sau. Tesla tai tikrai pervertinta, bet kiek ilgai tai truks irgi neįmanoma numatyti. Gal tie pinigai atsirauks radę naują, dar net negimusį stabą? Matysime.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: