Design a site like this with WordPress.com
Get started

20230306

Lietuviškai rašančių apie savo finansus nuosekliai mažėja, krenta reguliarumas. Nesistebiu, žmonės retai vykdo netgi pažadus sau. Klesti sporto abonementų prekyba, nes klubai žino – dauguma neateis. Grūstis negresia. Na gal žmonės dirba. Ir susipranta, kad rašyti, ypač paklodes, ne jiems. Kiek dirbu aš? Na jei pinčiau laisvalaikiu krepšius ir kartais, kam paprašius, juos parduočiau, tikriausiai dirbčiau daugiau. Taigi, nedirbu. Perteklinis laikas skatina išgerti, paskaityti knygas, pasivaikščioti, betikslio googlinimo metu staiga nusipirkti pigų skrydį kažkur, užsukti į parduotuvę, pagaminti kokį nesudėtingą patiekalą. Būčiau socialesnis, gal net paskambinčiau kam nors. Labai daug laiko užima apgalvojimai, kaip kreipsiuosi į tam tikrus žmones, kai juos sutiksiu. Žodžių ir jų tvarkos galia milžiniška. Vengdamas nepageidaujamų temų turi vengti raktinių žodžių vedančių į jas. Manipuliacija žmonių sprendimais turi vykti nejuntamai. Kiekvienas oratorius to siekia. Rinkimų atveju paveikumas individui ne tiek svarbus, o asmeniniuose pokalbiuose klausymo ir kalbėjimo proporcijų kaitaliojimas gali padėti pasiekti reikšmingų rezultatų. Telefoniniai sukčiai veikia nokauto principu, auka greitai atsigaus, todėl reikalingos ir geros kojos, o koks nors Madoffas neabejotinai buvo užkalbėjimo virtuozas. Ir kalbėti gal daug net nereikėjo, santūrus kalbėjimas irgi smarkiai didina oponentų tikėjimą. Nieko apie jo būdą nežinau. Spėlioju iš asmeninės patirties. Begeriant tenka klausytis žmonių, kurie kasdien veikdami kartu, savo nepasitikėjimo partnerių idėjomis svarstymams mane pasirenka lyg nuodėmių klausytoją ar psichologą. Taip jau nutinka, kad turiu daugiau žinių apie juos nei jie vieni apie kitus. Ir savo netaikliais žodžiais kartais galiu sudeginti daugiau tiltų nei norėčiau. Tokiuose pokalbiuose gimsta ir mano nauda. Monetizuojasi ji per daug virsmų, ne iškart. Panašiai kaip “Krikštatėvyje” skola už paslaugą lieka, kada nors pareikalauji paslaugos sau, ir tik vėliau tai virsta pinigais. Labai svarbu kurti kuo daugiau stituacijų su tokiomis skolomis. Nepiniginiai ryšiai virsta voratinkliu – grobio medžiojimo sistema.

Advertisement

5 thoughts on “20230306

 1. Pastebėjau jau nuo mažens jog vieniems žmonėms reikia daug ir sunkiai daryti jog kažką turėti, kitiems tiesiog lengvai gaunas. Pavydu net. Mokyklos laikais reikėjo stengtis, daug mokytis ir teko būti vidutinybe kai tuo tarpu visad buvo klasiokų kurie tiesiog iš savęs nedėdami daug pastangų mokėsi taip pat ar net geriau. Universitete tas pats – daug darbo ir mokslų, o kiti plaukė pasroviui. Gyvenime taip pat, daug darbo, 8-17 ir overtime, pastovus atlyginimas ir toks užburtas ratas.. Kaip specialistas gaunu 3k/mėn, bet.. manau suprasite apie ką aš, bet kaip tai pakeisti, kaip iš to išlipti visiškai neaišku, kai beveik 40 metų taip…

  Like

  1. Patarčiau pasiskaityti vieną trumpiausių Biblijos knygų – Ekleziasto arba Pamokslininko. Net mane bedievį užkabina. Pacituosiu truputį – “ Žmogui, kuris Jam patinka, Jis suteikia išmintį, pažinimą ir džiaugsmą, bet nusidėjėliui duoda sunkią užduotį rinkti ir kaupti, kad galėtų atiduoti tam, kuris patinka Dievui.“ Taigi aš – nusidėjėlis.
   “Aš supratau, kad žmonėms nėra nieko geresnio, kaip linksmintis ir daryti gera savo gyvenime“
   Ir man geriausia – “Aš pastebėjau pasaulyje, kad lenktynes laimi negreitieji, karus ne drąsieji, duonos turi ne išmintingieji, turtus ne protingieji ir palankumą ne sumanieji. Visa priklauso nuo laiko ir atsitiktinumo“
   Manau reikia rasti savyje jėgų priimti pasaulį koks jis yra. Net jei jis neteisingas.

   Like

  2. Pasiūlyčiau nesilyginti su kitais, geriau su savimi. Pastebėkite, kaip auga vaikai (jei jų yra), jūsų paties gebėjimai ir patirtys, išmintis.

   Nereikia vytis Instagram influencerių kulto, jie nuo paprastųjų ir nuobodžių skiriasi tik tuo, kad transliuoja į išorę tik visa kas spindi ir žvilga, o pilka masė, buitis, nesėkmės lieka viduje ir kaupiasi. Ne visada tie, kurie atrodo laimingi, tokie ir yra.

   Like

 2. Sprendimas, o tu vaikų turi? Žmoną turi kaip suprantu. Su alkoholiu reik atsargiai, nes turint daug laisvo laiko galima per daug įjunkti.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: