Design a site like this with WordPress.com
Get started

Turtingi skurdžiai

Daug kartų susidūriau su žmonėmis vengiančiais bet kokių mokesčių. Man atrodo, kad 15% mokesčiai pajamoms ne iš darbo santykių yra maži. Lietuvoje neverta užsiimti pinigų plovimu. Tik ne visiems taip atrodo. Teko ne kartą konsultuoti žmones, bandačius susimažinti savo pelnus iki minimumo. Nuo savęs tokiems pridedu, kad neapsimoka gyventi su maišu juodų pinigų. Apmokestintus pinigus investuoju ir jie kuria pinigų srautą. O maiše ar įmūryti sienoje jau per pora metų suvalgo nesumokėtų mokesčių dalį ir toliau sėkmingai nuvertėja. Gobšumas uždaro galimybę uždirbti daugiau. Negali neturėdamas legalių pinigų nusipirkti brangesnio namo, automobilio. Susidūriau su atvejais, kai žmonės laukė 3 metus, kad nereikėtų mokėti GPM nuo NT vertės padidėjimo, bet atėjo 2009 krizė ir vietoj pelno liko skolos bankams. Vien dėl nenoro atriekti 15% savo valstybei. Mėgstu pinigų srautus, gal racionaliau būtų investuoti į neišmokančius dividendų ETF, sutaupyčiau 15% kas metus, bet niekas neapdraustas nuo naktinių mokesčių reformų, kai tarifas pakyla likus kelioms dienoms iki naujųjų metų ir kai net skubant gali nepavykti išsiparduoti esant žemesniam tarifui, o vėliau atpirkti. Taip įmanoma ir tai legalu, bet man lengviau susimokėti kasmet. Valstybei irgi reikia gyventi, yra masės mažaraščių, socialiai pažeidžiamų žmonių, kurie negali pasinaudoti visomis lengvatomis, kurios gali pasirodyti sukurtos būtent protingesniam sluoksniui, kuris dėl savo prigimties niekada skurdo nematys. Norėtųsi, kad visuomenėje daugėtų nori mokėti mokesčius, ypač kai jie vis dar tokie maži.

2 thoughts on “Turtingi skurdžiai

  1. Skirtingi žmonės labai skirtingai suvokia mokesčius, pvz daug mano pažįstamų samdomų žmonių mokesčiai tai yra komunaliniai. Tai ką sumoka nuo atlyginimo jiems nėra mokesčiai, tai tiesiog nesvarbus skaičiukas, svarbus tik kiek gauni į rankas.
    Dėl neišmokančių divų investicijų, mano nuomone, tie žmonės gailėsis, nes 15% ilgai netruks. Aišku geriau susimokėti daugiau, bet vis dar gauti, negu pasikliauti valstybine pensija.

    Like

    1. Taip, komunalines išlaidas į mokesčius nurašo jau žurnalistai, tai ko norėti iš žiniasklaidos vartotojų. O dividendų nemokančios komapnijos dažnai sugeba blogai panaudoti sukauptą pelną – prisiperka kompanijų, kurias vėliau nurašo. Pvz.Microsoft nupirko Nokia. Tai ne mano nuomonė, kažkurioje knygoje apie investicijas daug plačiau tai buvo pakomentuota. Manyčiau, kad kompanija reguliariai turėtų dalintis pelnu su akcininkais.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: